Konkretne porady ekspertów które pomogą ci przytyć

Konkretne porady ekspertów które pomogą ci przytyć

Oto kilka przydatnych wskazówek: Zwiększyć spożycie kalorii i ilość porcji

Pierwszą i podstawową zasadą, której należy przestrzegać, jeśli chcemy przytyć, jedz częściej i więcej. To obejmuje 3 główne posiłki dziennie i 3 međuobroka. Różnica czasu między karmieniami musi być 2,5-3h. Na początek oblicz, ile potrzebujesz kalorii dziennie, aby utrzymać ciężar, który masz, a następnie dodać na ten numer 500. Tak, trzeba kalorii, aby udebljate 0,5 kg na tydzień, co jest dopuszczalne, ponieważ, tak jak i w przypadku utraty wagi, nie dają nam tego, nabiti 10kg w 2 tygodnie.

Jak obliczyc dzienne zapotrzebowanie na kalorie?

Jak obliczyc dzienne zapotrzebowanie na kalorieDzienne spożycie kalorii, aby utrzymać obecna waga jest obliczana w taki sposób, aby pomnożyć swoje BMI z 1.2 jeśli słabo aktywny, z 1.375 aktywności, 1.5 dla umiarkowanej aktywności , z 1.7 silnej aktywności fizycznej i treningu do 6 razy w tygodniu i 2, jeśli nie jesteś zawodowym sportowcem. Także, bardzo ważne jest, aby nie pomijać posiłków, a “trpanje” zasilania musi iść rano. http://budujmymiesnie.info/

Dla wielu może się to wydawać niemożliwe misją, ale dobrze, śniadanie jest bardzo ważne, by i w przyszłości, przez dzień, aby kontynuować z prawem spożycia kalorii. Dietetycy zalecają, chleb, miód, olej, budyń, punomasne produkty mleczne, jaja, fructe…de Zrobić prosty omlet z jaj lub naleśniki z nutellom, a otrzymasz super caloric śniadanie. Ponadto, pożądane jest, aby każdego dnia, aby się napić i litr mleka (zwykłego lub čokoladnog) zacznijmy więc od rana.

Dla međuobroke dobrze spożywać suszone lub świeże owoce (orzeszki ziemne, migdały, orzechy, banany), punomasne produkty mleczne (jogurt, budyń, ser), kompot, ciasto, owoce, lody. Zaleca się korzystanie z różnego rodzaju sery i zdrowy biały, ser, ser.

Na obiad i na kolację wymieszać wszystkie rodzaje żywności: węglowodany, białka i tłuszcze. I tu obowiązuje zasada, że tłuszcze powinny zapewnić do 30% całkowitej dobowej energii wejście, i przewagę mają nienasycone kwasy tłuszczowe, które znajdują się w oliwki i oliwa z oliwek, owoce, orzechy, nasiona, avokadu.

Należy jednak uważać z tłuszczami, jak nie jesteśmy zbyt opteretili wątroby i układu pokarmowego i aby zapobiec wzrost poziomu cholesterolu we krwi.

Mięso zaleca się spożywać dwa-trzy razy dziennie

bo bez mięsa, nie może spodziewać się żadnych pozytywnych zmian w uzyskaniu masy ciała. W każdym posiłku należy jeść punozrnati chleb, tak, że po dniu jedzą więcej niż sześć plastry. Warzywa powinny być, są świeże i duszone, kilka razy dziennie, jeśli toMięso zaleca się spożywać dwa-trzy razy dziennie możliwe, z różnym nadzieniem.

Dwa razy muszą być przedstawione w skrobię: ziemniaki lub ryż z sosem przepełnienia lub maslacom. Podczas gotowania lub pieczenia, można wykorzystać wszystkie rodzaje tłuszczu, ale najlepszym wyborem jest oliwa z oliwek.

Zwiększ spożycie białka

Podczas gdy średnio osób dziennie wymaga maksymalnie 1g białka na kilogram masy ciała, wykazano, że sportowców liczba ta podwoiła się zwiększyć. Wśród początkujących na siłowni, liczba ta może być jeszcze wyższa, nawet 2,5 g, co oznacza, że człowiek ciężkie 75kg, który zaczyna ćwiczyć na siłowni każdego dnia należy wprowadzić do organizmu około 150 gramów białka. W przeciwnym razie, szkoleń, doprowadzi tylko w umiarkowanych razvitkom, odpowiednio, nabyła mięśni może się rozpadać. Ważne jest to, że taka ilość białka, aby być podzielone na mniejsze przekąski.

Głównym źródłem białka w diecie, przede wszystkim mięso, ryby, białko jaj, mleko i produkty mleczne.

Sprytnie z węglowodanami

Chociaż białka odgrywają ważną rolę w uzyskaniu masy mięśniowej, spożycie węglowodanów jest również bardzo ważne.

Ponieważ węglowodany są głównym źródłem energii w diecie człowieka, ważne, że spożycie powinno być regularne i prawidłowe. Dlatego przed treningiem najlepiej spożywać produkty, które będą w większości składać się z węglowodanów złożonych, aby pomóc w stałej ochrony zasilania energetycznego mięśni. Najlepszymi źródłami węglowodanów są złożone z niskim ig indexom, jak razowy chleb, ciasta, płatki owsiane, otręby zbóż, różnych owoców i warzyw.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *